Trusted by Ethereum Code Trading

ALT-J
18.08.2023-18:45

BRITSKÁ KAPELA ALT-J, NOMINOVANÁ NA CENY GRAMMY A BRIT AWARDS NA LOVESTREAM FESTIVALE

O kapele

Alt-J sú jednou z najúspešnejších britských kapiel tohto tisícročia. Joe Newman, Gus Unger-Hamilton a Thom Sonny Green vydali štyri štúdiové albumy, z ktorých sa predalo viac ako dva milióny nosičov a ich skladby boli streamované viac ako dva a pol miliardykrát.

Po ich debutovom albume An Awesome Wave, ktorý v roku 2012 získal Mercury Prize a Ivor Novello Award, nasledovali o dva roky neskôr album This Is All Yours, nominovaný na ceny GRAMMY a BRIT AWARDS. Album RELAXER, vydaný v roku 2017, sa dostal priamo do prvej desiatky britského albumového rebríčka, debutoval na 5. mieste v rebríčku albumov Billboard a stal sa ich druhým albumom nominovaným na Mercury Prize. Boli headlinermi na takých prestížnych miestach, ako sú O2 Arena v Londýne a Madison Square Garden v New Yorku, ako aj na mnohých festivaloch po celom svete.

V roku 2022 sa vrátili s novým albumom The Dream. Album, na ktorom sa príbehy inšpirované skutočnými zločinmi a príbehy z Hollywoodu a zámku Marmont triafajú do niektorých doteraz najosobnejších momentov kapely. Krása aj temnota ležia vedľa seba často sa plynulo prelínajú v tej istej skladbe, čo je účelná voľba, ktorá sa vypláca na celej nahrávke. The Dream je zvukom kapely, ktorá experimentuje viac ako kedykoľvek predtým, je nabitá energiou a oživená – dvanásť skladieb vytvára zatiaľ najplnšie znejúcu nahrávku alt-J.