CALUM SCOTT
12. 06. 2022

Hviezda súčasného britského popového sveta, Calum Scott, vystúpi na LOVESTREAM festivale v záverečný deň, v nedeľu 12. júna 2022.

O interpretovi

Debutový album britského umelca, speváka a skladateľa Caluma Scotta Only Human obsadil prvú priečku v streamingovej službe iTunes vo viac ako 20 krajinách, predal viac ako milión nosičov a dosiahol viac ako miliardu kombinovaných streamov.

Naviac, jeho hitový singel „You Are The Reason“ je platinový s viac ako 1 miliardou streamov po celom svete. Billboard o spevákovi napísal: „Scottov úžasne čistý hlas je dostatočne výrazný sám o sebe, ale jeho texty na každej zo skladieb (albumu) sú zraniteľné a surové.“

The Huffington Post doplnil: „Calum Scott robí pôsobivý rozruch so svojím pútavým debutovým albumom.“ O  singli „No Matter What“ povedal Calum Scott, že je to: „najosobnejšia pieseň, akú som kedy napísal, a na ktorú som najviac hrdý. Je to pieseň zrodená z osamelosti, prijatia a srdcervúceho, no oslobodzujúceho príbehu. Čo sa mi na tejto skladbe páči, je to, že sa neobmedzuje len na príbeh sexuálnej identity, ale je o vzťahu medzi rodičom a dieťaťom a o prijatí ako celku.“ Sprievodné video už má viac ako 100 miliónov videní.

Calum bol nominovaný na Brit Award za najlepší singel za svoju verziu Robynho „Dancing On My Own“. Tá sa stala celosvetovou senzáciou, má viac ako dve miliardy streamov po celom svete a je platinová v piatich krajinách. Calum Scott, rodák z prístavného mesta Hull v severnom Anglicku, momentálne pracuje na svojom druhom albume. Z toho v súčasnosti aj slovenskí fanúšikovia poznajú už tri skladby, vrátane aktuálneho singla „If You Ever Change Your Mind“. Očakáva sa aj albumové uvedenie skladby „Where Are You Now“, ktorú v roku 2021 vydal spoločne s ďalšou hviezdou LOVESTREAM festivalu – Lost Frequencies