IMT Smile
10. 06. 2022

Momentálne najúspešnejšia a najžiadanejšia koncertná kapela na Slovensku IMT Smile symbolicky pokrstí vznik nového hudobného festivalu.

,,V roku 2022 kapela IMT Smile oslavuje 30 rokov od svojho založenia. Ja sa veľmi teším, že to budeme môcť osláviť spolu s našimi fanúšikmi takto vo veľkom na Lovestream Festivale. Náš program bude zložený z tých najväčších hitov, ktoré táto kapela za 30 rokov priniesla,“ hovorí Ivan Tásler.

,,Bolo to jednoznačné rozhodnutie, že záver prvého dňa musí patriť práve im a ich neopakovateľnej koncertnej energii, ktorú ponúkajú svojim fanúšikom už jubilejných 30 rokov! Musím povedať, že už teraz sa teším na to obrovské publikum, ako si užíva megahity v podaní Ivana Táslera a IMT Smile. Nič lepšie sme si na úvod nemohli želať,“  dopĺňa organizátorka festivalu Silvia Nemčovičová.

O kapele

Rok 1992 možno označiť ako začiatok jednej z našich najúspešnejších slovenských kapiel, pretože práve pred 30 rokmi ju založili bratia Táslerovci z Prešova. O rok neskôr nahrali svoje prvé demo. Od roku 1998 sa skupina IMT Smile rozbehla i koncertne. Rok predtým, v roku 1997, vydali debutový album s názvom Klik-Klak, ktorý obsahuje najznámejšie hity ako Nepoznám, Možno si ma pomýliš a Nedá sa ujsť. IMT Smile má na konte 12 štúdiových albumov, pričom posledný vydali minulý rok pod názvom Srdce rozum BLVD.

V roku 2019 kapela získala ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii Populárna hudba a niekoľkokrát dostala Cenu OTO pre hudobnú skupinu.