LUCIE
10. 06. 2022

Piatkový nabitý program LOVESTREAM festivalu bude obohatený o jednu z najpopulárnejších českých rockových skupín, ktorá vznikla v 1985, a ktorú dnes tvoria Robert Kodym, P.B.Ch., Michal Dvořák a David Koller, teda česko-slovenskou legendou LUCIE.

O kapele

Skupina Lucie vznikla v roku 1985 v Prahe a jej najznámejšiu zostavu tvorili David Koller, Robert Kodym, Petr Chovanec a Michal Dvořák. Názov kapely LUCIE vymyslel jej člen Robert Kodym podľa herečky Lucie Bártovej, s ktorou sa poznal z pražskej kaviarne Slávia.

V roku 2003 skupinu opustil Michal Dvořák a v roku 2005 dokonca i David Koller. Napriek tomu sa kapela nerozpadla, ale v rokoch 2004 až 2012 bola, čo sa koncertov i tvorby týka, nečinná. V roku 2012 LUCIE ohlásili „comeback“.

Kapela LUCIE má na svojom konte niekoľko ocenení Anděl – ako Skupina roku, Album roku, Skupina čtrvtstoletí a taktiež sa môže pýšiť niekoľkonásobným Českým slávikom v kategórii skupina. Medzi ich legendárne hity patria piesne ako Medvídek, Amerika, Oheň, Černí andělé, Šrouby do hlavy a mnoho ďalších.