Trusted by Ethereum Code Trading

MARTIN GARRIX
18.08.2023-20:00

PRIPRAVTE SA NA TANEC A ZAŽITE KÚZLO MARTINA GARRIXA NA LOVESTREAM FESTIVALE

O interpretovi

Martin Garrix – meno, ktoré patrí jednému z najmladších a najúspešnejších DJ-ov/producentov, ktorí sú šampiónmi popovej a elektronickej scény a tento rok štvrtýkrát ocenený DJ roka č. 1! Garrix preniesol svoje odborné znalosti po celom svete ako headliner na festivaloch, prerazil celosvetovo a spolupracoval s veľkými hviezdami vrátane Dua Lipa, Bono a The Edge (U2), Khalida a Macklemora. Hitmaker, ktorý šplhá na ďalšiu priečku svojho rebríčka k sláve, je teraz zakladateľom vlastného vydavateľstva (STMPD RCRDS), majiteľom štúdiového komplexu v Amsterdame a mentorom budúcich umelcov. 

Späť na skromnejšie začiatky DJ/producent, ktorý sa narodil a vyrastal v Holandsku, uvádza svoj úvod do tanečnej hudby sledovanie Tiëstovho vystúpenia na otváracom ceremoniáli olympijských hier v roku 2004 v Aténach. Keď hovorí o vplyve týchto momentov, hovorí: „Dídžejovia neboli takí obrovskí ako teraz, takže bola veľká vec, že holandský DJ bol súčasťou olympijských hier. Pamätám si tu hudbu, išlo z nej toľko energie. Pocit, ktorý som z toho mal, bol naozaj skvelý.“ Počas svojich formačných rokov nasledoval tento pocit, ktorý mu umožnil vypestovať si vrodené ucho pre frekvencie a afinitu k elektronickým zvukom.

Pochodovaním v rytme vlastného bubna – vlastnosť, ktorá by ho bez vedomia doniesla extrémne ďaleko – začal prejavovať svoje schopnosti, ktoré si zdokonaľoval doma aj počas štúdia hudobnej produkcie na odbornej škole.

Teraz vo svojich 26 rokoch, takmer desať rokov v kariére, ktorá začala tým, že Holanďan prerazil stratosféru EDM debutom singlu „Animals“ v roku 2013. Povzbudzujúci tanečný hit sa vyšplhal na vrchol celosvetových hitparád a v konečnom dôsledku zmenil postavenie toho, čo sa bude považovať za populárnu hudbu. Toto znamenalo jeden z najdefinujúcich momentov jeho kariéry a priemyslu, ktorý potom Garrixa upevnil ako novú tvár elektronickej hudby v ranom veku 17 rokov.

Posielal závan čerstvého vzduchu späť na scénu svojím mladistvým prístupom, energickým duchom, pôsobivou tunelovou víziou a oddanosťou vytváraniu kvalitnej hudby, ktorú poháňal a o rok neskôr vydal množstvo hitov. Patrili medzi ne ‚Proxy‘, ‚Helicopter‘, ‚Wizard‘, ‚Turn Up The Speakers‘, ‚Virus‘ a ‚Gold Skies‘, z ktorých všetky sú až do dnešného dňa pôsobivo relevantné a stále sú zakomponované do jeho setov. Rok 2015 začal veľkou spoluprácou a Garrix sa pustil do práce s „Don’t Look Down“ s Usherom a kultovou klasikou „The Only Way Is Up“ s jeho idolom Tiëstom. Garrix, ktorý v priebehu rokov pokračoval vo svojej ceste za dobytím hlavného prúdu spádovej oblasti, sa stal zodpovedným za poskytovanie nákazlivých a hymnických tanečných a popových nahrávok spolu s radom nezabudnuteľných spoluprác z (2016) „In The Name Of Love“ s Bebe. Rexha, (2017) „Scared To Be Lonely“ s Duou Lipou, „There For You“ s Troye Sivanom, (2018) „Ocean“ s Khalidom, (2019) „Summer Days“ s Macklemorom a Patrickom Stumpom z Fall Out Boy a v neposlednom rade (2021) „We Are The People“ s Bonom a The Edge. Niektorí zo skorších umelcov v tom čase boli na začiatku svojej vlastnej kariéry a pravdepodobne začali rásť po úspechu ich zvukovej symbiózy.

Tento hudobný sluch pre elektronické zvuky mu umožnil zapôsobiť na svet svojou nákazlivou produkciou, a to digitálne – len na Spotify zhromaždil pozoruhodných 25 miliónov poslucháčov mesačne – prostredníctvom monumentálnych predstavení, ktoré sa zažijú raz za živo, ako sú zimné olympijské hry 2018, Coachella, Lollapalooza, Ultra Music Festival, Tomorrowland (abychom ich pár vymenovali) a nakoniec oznámil, že bude oficiálnym hudobným umelcom UEFA Euro 2020, pričom sa zaviaže, že na finále vyprodukuje oficiálnu pieseň pre turnaj, ako aj ďalšiu kľúčovú hudbu.

Na každom z živých vystúpení, na ktorých vystupuje, Garrix predvádza svoju prirodzenú schopnosť pozdvihnúť a spojiť sa s davom zo všetkých kútov jeho DJ pultu. Toto je špeciálna vlastnosť, ktorú má DJ v obrovskom rozsahu; najmä v odvetví, kde je ťažké nájsť rovnakú úroveň medzi koncertovaním a produkciou hitov. Garrix zdanlivo ovláda oboje, nemá v pláne dupnúť na brzdu a dúfa, že sa pohne vpred a bude presadzovať každú hudbu, do ktorej sa pustí.

Ako si viete predstaviť, len jeho počet streamov a uznanie z renomovaných podujatí ho uznali mnohými publikáciami; ako prvé miesto v rebríčku DJ Mag’s Top 100 tri roky po sebe, pričom štvrté ocenenie získal v roku 2022. Garrix sa ročne zúčastňuje okolo 150 podujatí po celom svete, a to všetko počas toho, čo vedie STMPD RCRDS (vyslovuje sa Stamped Records) jeho štyri roky staré hudobné vydavateľstvo, ktoré bola pomenované na počesť podnikania jeho otca na aukciu známok. STMPD RCRDS vzniklo s étosom „Umelci na prvom mieste. Vždy.”

Okrem vedenia s ohľadom na umelcov Garrix vnímal toto označenie aj ako priechod, ktorý mu pomôže odhaliť rozsah jeho kreativity pri snahe diverzifikovať svoju diskografiu. So silným tímom a elektronickou mega-superhviezdou na čele nie je žiadnym prekvapením, že značka neustále rastie. Obsahuje eklektický zoznam súčasných a alternatívnych umelcov od tech a deep housových zvukov a down-tempa až po trap a future bass. V katalógu umelcov nájdete tri Garrixove aliasy – Ytram, AREA21 a GRX. Popri vydavateľstve Garrix zrenovoval štúdiový komplex v Amsterdame, nahrávacie štúdiá STMPD, ktoré už otvorili svoje brány niektorým vysoko rešpektovaným silám v tomto odvetví, vrátane; Young Thug, Big Sean, One Republic, Yungblud a David Guetta, ako aj množstvo produkčných spoločností a agentúr ako Netflix, ABC a CBS.

Počnúc rokom 2021 s miliardou streamov na Spotify za album „In The Name Of Love“ s Bebe Rexha a jeho spoluprácou s Tove Lo na „Pressure“ Garrix vyrazil do veľkého roka. S vydaním oficiálnej piesne UEFA EURO 2020 „We Are The People“ s Bonom a The Edge a jeho projektom s Maejorom, AREA21, ktorý prichádza s pôsobivou novou hudbou sprevádzanou animovanými videami, čo nakoniec viedlo k vydaniu „Greatest Hits Vol. 1’, Garrixov prvý album vôbec.

Fanúšikovia to len ťažko dokázali poňať a museli rýchlo lapať po dychu, keď sa pripravoval na rok 2022. Keďže živé vystúpenia boli opäť v plnom prúde, Garrix mal pod rukávmi veľa klubovej hudby a rozhodol sa vydať svoj prvý klubový album „Sentio“. V prvom vydaní, ktoré vychádzalo každý týždeň sa spojil s blízkym priateľom Zeddom na ich veľmi očakávanú spoluprácu na albume „Follow“, ktorý mal meškať 10 rokov. V spolupráci s ďalšími starými priateľmi a frekventantmi obsahuje ‘Sentio’ okrem iného aj skladby od DubVision, Mesto, Brooks, Julian Jordan a Matisse&Sadko. Dve hlavné skladby albumu „Starlight (Keep Me Afloat)“ a „If We’ll Ever Be Remembered“ obsahovali vokály speváka a skladateľa Shauna Farrugiu, na ktorého Garrix narazil na TikToku. Po uzavretí jedného z jeho doteraz najrušnejších let bol tento rok zavŕšený tým, že Garrix už štvrtý rok vystúpil na vrchol rebríčka DJ Mag’s Top 100 DJs ankety. Štvrté víťazstvo bolo oznámené prostredníctvom živého vysielania, nahraného na vrchole ikonickej Empire State Building v New Yorku. Takí ako Eminem, Ed Sheeran a Elton John mali povolené vystupovať na jeho vrchole, ale žiadny DJ nedosiahol jeho vrchol – až doteraz. Garrix uzavrel rok vydaním „Hero“, hymny pre úspešnú hru Marvel Snap, spolu s JVKE.

Niet pochýb o tom, že Garrixova schopnosť znovuobjaviť svoju značku a nebojácne experimentovať so svojím zvukom tak, že s takou ľahkosťou filtruje množstvo prúdov kreativity k masám, je nepopierateľným dôkazom jeho talentu a dlhovekosti, čo v konečnom dôsledku posúva jeho legendárny príbeh ešte ďalej.