RED HOT CHILI PEPPERS
12. 06. 2022

Na Slovensko po prvý krát zavíta jedna z najslávnejších a najpredávanejších rockových kapiel – už v nedeľu 12. 6. vystúpi v rámci LOVESTREAM festivalu legenda RED HOT CHILI PEPPERS v tradičnom zložení aj s gitaristom Johnom Frusciantem. Na koncerte odohrajú pesničky z nového albumu Unlimited, ktorý vyjde 1. apríla, ale aj najväčšie hity.

O kapele

Zakladajúcich členov Red Hot Chili Peppers v roku 1983 spojila škola Fairfax High School, kde všetci štyria študovali. Zároveň išlo o hudobníkov, ktorí už mali angažmány v rôznych začínajúcich kapelách v Los Angeles. Keď sa dali dohromady, malo ísť o kapelu na jedno vystúpenie pod názvom Tony Flow and the Miraculously Majestic Masters of Mayhem. U publika však vyvolali také nadšené reakcie, že sa rozhodli pokračovať. Odohrali viacero koncertov v losangeleských kluboch, zmenili si meno na Red Hot Chili Peppers a zakrátko nahrali aj svoje prvé demo.

Prvý oficiálny album The Red Hot Chili Peppers z roku 1984 Anthony a Flea nahrali s bubeníkom Cliffom Martinezom, gitaristom Jackom Shermanom a ďalšími muzikantami, ktorí sa im v oných turbulentných časoch priplietli do cesty. V súčasnosti skupinu tvoria Anthony Kiedis (vokály), Michael „Flea“ Balzary (basová gitara), bubeník Chad Smith a gitarista John Frusciante, ktorý sa do skupiny vrátil po desiatich rokoch.

Skupina Red Hot Chili Peppers dodnes vyhrala sedem cien Grammy a patrí medzi najpredávanejšie hudobné skupiny všetkých čias s predajom 80 miliónov nahrávok po celom svete. V roku 2012 bola skupina uvedená do Rock&Rollovej siene slávy.