Trusted by Ethereum Code Trading

THE KILLERS
18.08.2023-22:00

LEGENDY Z LAS VEGAS:THE KILLERS TOTO LETO NA SLOVENSKU

O kapele

The Killers sú štvorčlenná skupina z Las Vegas, ktorá vznikla v roku 2003 a zahŕňa talenty speváka/klávesistu Brandona Flowersa, bubeníka Ronnieho Vannucciho, gitaristu Davea Keuninga a basgitaristu Marka Stoermera.

Kapela získala nespočetné množstvo ocenení za svoj umelecký výkon, vrátane viacerých nominácií na Grammy, American Music AwardsMTV Video Music AwardsNME Awards a ďalších. Ich prvý album, ​Hot Fuss​, vyšiel v roku 2004 s celosvetovým ohlasom. Album obsahoval single „Mr. Brightside“ a „Somebody Told Me“ spolu s hymnickou piesňou „All These Things That I’ve Done“, na ktorú odvtedy odkazujú skupiny ako U2. Skupina koncertovala dva roky priamo za Hot Fuss, odohrala viac ako štyristo koncertov a nakoniec sa vrátila do Vegas, aby začala pracovať na ďalšom albume s legendárnymi producentmi Alanom Moulderom a Floodom. Výsledkom bol milostný list ich rodnému mestu s názvom ​Sam’s Town​ vydaný v roku 2006 a štyridsaťdva týždňov bol v rebríčku Billboard Top 200.

V roku 2007 vyšla kolekcia b-strán s názvom ​Sawdust​, po ktorej nasledovali ich tretí štúdiový album, ​Day & Age​, ktorý bol vydaný s všeobecnou chválou kritikov v roku 2008, ukotvený masívnym singlom „Human“. The Killers vydali ​Battle Born​ v septembri 2012, vďaka čomu rozšírili svoje svetové turné do krajín, ktoré nikdy predtým nenavštívili, a nakoniec dostali tú česť vystúpiť na svetoznámom štadióne Wembley, jednom z najmonumentálnejších a najvýznamnejších koncertov v ich kariére.

Po desaťročí tvorby hudby vydali The Killers v novembri 2013 kolekciu „Best Of“, ​Direct Hits​, ktorá obsahovala dve skvelé nové piesne spolu s klasikami z uznávaného katalógu kapely.​ The Killers, ktorí predali viac ako dvadsať päť miliónov albumov po celom svete a boli headlineri na všetkých popredných svetových festivaloch (Coachella, Lollapalooza, Glastonbury), vydali v septembri 2017 svoj špičkový album ​Wonderful Wonderful​. Kapele to vynieslo prvé miesto v rebríčku Billboard Top 200 v týždni od jeho vydania v USA, ako aj v Spojenom kráľovstve, Mexiku a Austrálii.

V roku 2020 The Killers vydali ​Imploding The Mirage; Tento album, ktorý kritici ocenili ako jednu z najlepších nahrávok v už tak hviezdnom katalógu kapely, bol šiestym po sebe idúcim #1 albumom skupiny v Spojenom kráľovstve a celkovo ôsmym #1 Brandona Flowersa vo Veľkej Británii, čím sa kapela stala prvým medzinárodným počinom, ktorý získal šesť po sebe idúcich albumov #1 v Spojenom kráľovstve. ​​Imploding The Mirage sa tiež dostal do Top 10 v rebríčku Billboard Top 200 albumov, čím sa stal ich šiestym albumom Top Ten v Amerike.

V roku 2021 The Killers vydali osem albumov Pressure Machine, tichší, charakterom poháňaný dokument života v malom meste v Amerike inšpirovaný výchovou frontmana Brandona Flowersa na vidieku v Utahu.

V roku 2022 sa vydali na svoje doteraz najväčšie, vypredané turné, na štadiónoch v Severnej Amerike a mimo nej.

THE KILLERS si môžete vychutnať na hlavnom stagei na festivale LOVESTREAM už v prvý festivalový deň 18.8.2023 so začiatkov show o 22:30